Burock Cilt Bakım Ürünleri

Cilt Lekeleri Canınızı Sıkmasın

CİLT LEKELERİ NEDEN OLUŞUR?
Leke kadınlarda en yaygın görünen cilt hastalıklarından biridir. Doğuştan olduğu gibi yaşamsal süreçte de oluşabilir. Cilt lekeleri iyi huylu leke özelliği taşıdığı gibi kötü huylu da olabilir. İyi huylu lekeler estetik açıdan önem taşısa da kötü huylu lekelerin hemen tedavisi yapılmalıdır. Lekeler genelde yanak, çene, alın bölgesinde oluşurken vucut’ta sırt, boyun, el ve dekolte bölgelerinde de oluşabilir.

Başlıca nedenler:
- Hormonal değişiklikler ve özellikle gebelik
- Güneş ve Solaryum
- Enfeksiyonel hastalıklar
- İlaç kullanımı
- Yanlış kozmetik kullanımı

CİLT LEKELERİNİN ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Melasma (Cloasma)
Doğum kontrol hapları içerdikleri hormonlar nedeniyle ve hamilelik sırasındaki hormonal değişimler, melanin pigmentin aşırı üretimini neden olabilir, bu artış ile birlikte en çok güneş gören yanak, alın ve çene gibi bölgelerde boyutları büyük, lekeler oluşabilir, Bazen genetik özellik taşıyan bu durumlar tekrarlayan hamileliklerle birlikte artış gösterebilir.

Çil (Efelid)

En çok yanak, alın ve çene kısmında görülen bu lekeler açık ve ya daha koyu kahverengi lekeler şeklinde olabilirler. Genelde güneşli mevsimlerde artarken güneş olmayan mevsimlerde azalma gösterirler.

Kronik Güneş ve Solaryum Banyoları

Güneş ve solaryuma maruz kalmanın sonucunda cilt kendini korumak amacı ile daha kalınlaşır ve melanin pigment üretimi artar, dolayısıyla leke oluşumunda artış görülür.

CAafe Au Lait

Sütlü kahve renkli olan bu lekeler doğuştan ve ya erken çocukluk dönemlerinde gelişir, boyutları 2 cm’den 30 cm’ye kadar olabilen bu lekeler bazen tek başlarında olabilirler ve ya norofibromatozis hastalığının belirtisi olabilir. Bu yüzden bu lekeler kontrol altında tutulmalılar.

Lentigo

Erken yaşlarda solar lentigo denilirken ileri yaşlarda oluşanlara senillentigo denilir, boyutları 2-20 cm olabilirken, renkleri açık kahve renginden siyaha kadar değişen renklerde olabilirler.

Foto Alerjik Reaksiyonlar

Ağızdan alınan bazı ilaçlar ve ya topikal (bölgesel) sürülen bazı kimyasal ilaçlar veya bitki yaprakları güneş ile birlikte hiperpigmentasyona yol açabilirler. Bazen hafif kızarıklık veya alerjik reaksiyon seviyesinde iken bazen daha ağır reaksiyonlar, bölgesel su toplamaları ve bölgesel lekelerin oluşumuna neden olabilirler.

Cilt Lekeleri Canınızı Sıkmasın

+BUROCK LEKE KARŞITI CİLT BAKIM KREMİ LEKELERE NASIL ETKİ EDER?

Cilt lekelerinde çözüm önerisi Leke tedavisinde en güvenilir ve süregelen sarfedilen ürün +BUROCK Leke Karşıtı Cilt Bakım Kremi. İçeriğinde tespit edilen Lumisphere aktif formülü yardımıyla cildiniz ilk kullanımdan itibaren daha aydınlık ve ışıltılı bir manzara sağlar; Düzenli kullanım ile u iyileşme kademeli ve dikkat çekici bir biçimde artar. BUROCK Leke Karşıtı Cilt Bakım Kremi faaliyeti ispatlanmış Lumisphere sahibi olan formülü ile;

• İlk kullanımın sonrasında cilt tonunda dikkat çekici düzelme ve kalıcı bir tesir sağlar
• Koyu renkli gölgelerin v cilt lekelerinin manzaraünün azalmasına yardımcı olur
• Kızarıklık, çizgi ve geniş gözenekler gibi cilt eksiklikleri üstünde tesirlidir
• Cilt daha aydınlık ve ışıltılı bir manzara kazanır.

Böylelikle derli toplu kullanım sonrasında cildin ışıltılı ve aydınlık görünmesini dikkat çekici ölçüde destekler. Ürüne buradan ulaşabilirsiniz.

Kullanım şekli: Temizlenmiş cilde akşam ince bir tabaka durumunda sürülür. Genellikle gece yatmadan evvelce sürülme sebebi, karşı tesirnin (güneş ışınları) olmaması ve daha hijyen bir ortamda cildin ürünle bütünleşmesini sağlamaktır.

Ayrıca  Leke tedavisi, cilt yenileme hem de epilasyon ciddi altyapı ve uzmanlık gerektiren medikal işlemlerdir. Sağlığınızı rizikoya atmamak amacıyla, güzellik salonlarında hiç hekime görünmeden ışın prensipleri ile çalışan cihazlarla lekelerinize araya girmek yaptırmamanız önerilir.

– Günlük cilt temizliğinize ölü hücreleri yok eden bir temizleyici ile başlayın. Böylece daha sonra kullanacağınız mamüllerin tesirnlikleri artar.

- Lekelerin teşekkülünde ve ilerlemesinde en büyük faktörlerden biri olan Güneş’in UV ışınlarından korunmak gerekiyor.
- Her mevsimde lekelerin ilerlememesi ve yeni lekelerin oluşmaması amacıyla güneş koruyucular kullanılmalıdır..
- Gece bakımınızda yapılandırıcı ve aydınlatıcı mamüller kullanın.
- Lekeler doğuştan olmadıkları takdirde daha basit geçebilir, +Burock leke karşıtı kremle lekelerde başarı seviyesi lekenin derinliğine göre %70-%100 arasında değişir.