Burock Cilt Bakım Ürünleri

  •  
1 ile 3 Arası Sonuçlar Toplam (3) Kayıt

Cilt Arındırma

CİLDİNİZİ OLUMSUZLUKLARDAN ARINDIRMA

Cildimiz, gün içerisinde kullandığımız makyaj malzemeleri başta olmak üzere, kir, yağ ve toz ile gözeneklerimiz dolmaktadır. Bu durum sonucunda cildimiz nefes alamaz ve canlılığını yavaş yavaş kaybeder. Solgun pürüzlü ve akne problemleri cildimiz üzerinde ortaya çıkar. Bu nedenle günlük cilt bakımımız içerisinde cilt arındırma önemli hatta en önemli yere sahiptir. Temizlenen ve arındırılan bir cilt nefes alır, kan dolaşımı daha rahat bir şekilde hareket eder ve cilt ışıltısını yeniden kazanır. Bu nedenle başta gözenekler olmak üzere cildin üzerindeki kimyasallardan ve kirden arındırmak önemlidir.

Cilt Arındırma Ürünleri

Cilt arındırma ürünleri; arındırıcı yüz temizleme jeli, canlandırıcı yüz temizleme sütü gibi çeşitlere sahiptir.  Cilt arındırma ürünleri temelinde gözeneklerin ve cilt yüzeyinin fazla yağ ve kirin tamamından uzaklaştırılmasını sağlar. Bu sayede cilt üzerine uygulayacağınız krem veya serumlar cilt üzerinden direkt emilerek kullanılan cilt ürününün daha etkili olmasını sağlar. +Burock cilt arındırma ürünleri içerisinde cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan yüz temizleme jeli yer almaktadır. Canlandırıcı yüz temizleme sütü ise cildinizi temizlerken aynı zamanda da cildinizi yumuşacık yapar, ihtiyacı olan nemi geri kazandırır.

Cilt Arındırma Konusunda Öneriler

Cilt arındırma ürünleri her ne kadar cildiniz için özel üretilmiş olsalar da cildinize uygularken nazik hareketlerle uygulamanız önemlidir. Bu yavaş dairesel hareketler aynı zamanda cildiniz için masaj etkisi görecektir.

Cilt arındırma ürünlerini kullanım talimatlarına uygun bir şekilde uygulamak cildinize gereken arındırmayı tam olarak sağlayacaktır.
Yaz aylarında cildin ölü hücre miktarı daha az olduğu için yazın arındırma uygulama sıklığınızı düşürebilirsiniz.

Cilt Arındırma İşleminin Fazlası Nasıl Anlaşılır?

Cilt arındırma ürünlerinin fazla ve sık kullanılması veya çok sert uygulamalarda bulunulması sonucu cildinizde kızarıklıklar, tahriş ve yanma hissi görülebilmektedir. Aynı zamanda cilt arındırma ürünü sonrasında cildiniz aşırı derecede kuruyorsa cildinizin nem dengesinin değiştiği söylenebilir. Bu durumda kullandığınız ürünün miktarı, uygulama şekliniz ve sıklığınız ve cilt tipinize uygun arındırma ürünü kullanıp kullanmadığınızı kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca kuru cilt tipine sahipseniz mutlaka cilt nem dengenizi dikkatli bir şekilde korumaya özen göstermeniz gerekmektedir.

+Burock cilt arındırma ürünleri kategorisinde sizler için; arındırıcı yüz temizleme jeli, canlandırıcı yüz temizleme sütü ve seyahat boyunca bakımınızın aksamaması için çanta tipi seyahat seti gibi belli başlı ürünlerimiz yer almaktadır. Ürünler hakkında detaylı bilgiye ürün üzerine tıklayarak erişebilirsiniz.